Facebook

Kolejny pan w pensjonacie

Właścicielka pensjonatu – Matka – „Nikt taki u nas nie nocował. Ostatni gość wyjechał trzy dni temu. Nie wiem dokąd się udał. Nie pilnujemy gości po wyjeździe.”

Mężczyzna lat 50 – Czy palenie fajki było przyczyną śmierci Anglika, gościa pensjonatu Pasja? A może zabójstwo?

Córka – czy Córka właścicielki pensjonatu Pasja jest wplątana w śmierci kolejnego gościa?

….

Spektakl „Kolejny pan w Pensjonacie” przenosi Widzów w przeszłość do 1900 roku. Świat stoi przed wielką rewolucją, jaką jest maszyna nazywana automobilem. Ludzie marzą o wielkich pieniądzach, niektórzy wzbogacają się. Tymczasem w centrum pewnego miasteczka stoi cichy i spokojny pensjonat Pasja prowadzony przez Matkę z Córką. Zatrzymujący się w nim goście są przyjmowani po królewsku i czują się jak w domu aż do momentu, gdy wychodzi na jaw mroczny sekret gospodyń. Aby zachować młodość, potrzebują ludzkiej krwi. Sztuka jest czarną komedią, w której zrywa się z kanonami poważnego kryminału i daje się upust mniej lub bardziej inteligentnym żartom, nawiązującym do klasyki gatunku. Matka z Córką z właściwą sobie ironią obmyślają sposoby „opieki” nad kolejnymi klientami swojego pensjonatu. Zaczynają zgodnie z duchem Hitchocka od morderstwa. Sytuacja komplikuje się, gdy odwiedza ich cierpiący na bezsenność Gość oraz jego brat bliźniak – Inspektor.

W tę zabawną a zarazem przerażającą historię idealnie wpasowane zostały elementy profilaktyki uzależnień. Są one podane w podręcznikowy, aczkolwiek przystępny sposób. Dodatkowo Widz ma możliwość poznania pewnych ciekawostek dotyczących szkodliwości nałogów. Będzie mógł również uczestniczyć w śledztwie Inspektora. Morał, a może przestroga tej sztuki niech Wam komórki nieco ocuci: Gdy cudny aromat do Ciebie dobiega i jeszcze Cię częstuje nalewką kolega zastanów się Człeku Młody czy warto otwierać butelkę jeszcze nie otwartą. Bo zdrowie jak lato szybko ucieka, a młodość upaja się głupotą człowieka. Przestrogą niech będzie dla Ciebie pytanie czy zejść chcesz przedwcześnie czy jeszcze zostaniesz.

Sztuka prezentowana jest na tle ręcznie malowanej dekoracji, a profesjonalni aktorzy występują w kostiumach oddających ducha minionej epoki.

Spektakl zaopatrzony został w scenariusz do zajęć do realizacji dla następujących grup wiekowych Gimnazjum kl. I/II/III oraz Liceum.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej materiałów (zdjęcia i relacje z przedstawień) znajdą Państwo na naszym profilu Facebook. Zapraszamy również do umawiania spektakli telefonicznie pod nr. 605-260-103

Postaci, występujące w spektaklu:

Właścicielka Pensjonatu – Matka
Córka
Mężczyzna lat 50
Policjant

Grupa docelowa, do której adresowany jest spektakl:

Spektakl adresowany jest do uczniów:

  • uczęszczających do I/II/III klasy Gimnazjum
  • Licealistów


Opinie widzów