Facebook

Skarb dobroci

Baśniowe przygody małej Zuzi przeniosą Widzów do wspaniałej i pełnej przygód Krainy Dobroci.

Zuzia to zarozumiała dziewczynka i wielka znawczyni wszystkich tematów oraz problemów całego świata. Jej przygody powodują salwy śmiechu wśród widzów, ponieważ nie ma Dzieci wszystkowiedzących i idealnie zachowujących się. Baśń podejmuje tematy wychowawcze takie jak: prawdomówność, pracowitość, szczerość, uczynność oraz uśmiech.

Pewnego dnia Zuzia tłucze wazon, który otrzymała od Matki Chrzestnej. W ten sposób uwalnia Duszka, który ma za zadanie się nią opiekować. Złośliwość Zuzi doprowadza Duszka do ostateczności, dlatego postanawia On ukarać dziewczynkę.

Akcja bajki toczy się w sposób zabawny. Zuzi wyrastają wielkie uszy symbolizujące złe zachowanie. Aby się ich pozbyć, musi powędrować do Krainy Dobroci i odnaleźć 5 zaczarowanych pomarańczy, symbolizujących ludzkie cechy, ale tylko te dobre. Wędrówka staje się tym zabawniejsza im więcej postaci na swej drodze spotyka.

Dziewczynka naprawia wszystkie błędy, oczywiście z pomocą Dzieci, które podczas spektaklu nigdy nie kłamią i są doskonałe pod każdym względem, co z kolei rozbawia Wychowawców.

Cały spektakl okraszony jest piękną muzyką na tle kolorowej dekoracji. Zastosowanie nowych technik opartych na łączeniu kolorów świateł z barwą rekwizytów, daje rewelacyjne efekty. Zawodowi aktorzy w pięknych kostiumach grają oraz śpiewają podczas spektaklu. Baśń zawiera w sobie elementy profilaktyki uzależnień.

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Możliwość zamówienia spektaklu w wersji dla dzieci oraz w wersji dla młodzieży.

Więcej materiałów (zdjęcia i relacje z przedstawień) znajdą Państwo na naszym profilu Facebook. Zapraszamy również do umawiania spektakli telefonicznie pod nr. 605-260-103

Postaci, występujące w spektaklu:

Zuzia
Dziadek
Duszek
Czarownica

Grupa docelowa, do której adresowany jest spektakl:

Bajka wystawiana jest w dwóch wersjach:

  • wersja dla Przedszkoli
  • wersja dla Szkół Podstawowych, dla klas 0-I-II-III

Opinie organizatorów


Opinie widzów