Facebook

Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci

Każdy z nas czasami chciałby stać się kimś innym, ta sama myśl naszła głównego bohatera spektaklu. Koń Leo zawsze marzył o byciu popularnym i lubianym. W dniu swoich urodzin natrafia na reklamę programu telewizyjnego. Zachęcony obietnicą przemiany w jednorożca postanawia zaufać prowadzącemu. W efekcie podpisuje niekorzystną umowę, która zmieni całe jego życie.
Naszą intencją jest tworzenie spektakli, które będą zarówno uczyć jak i bawić. Chcemy pokazać naszej najmłodszej widowni, że teatr jest atrakcyjną alternatywą dla telewizji, Internetu, czy gier. Dlatego też stawiamy na wysoki poziom realizacji spektaklu, a także dużą dozę interakcji z młodzieżą. Dzięki temu nie kojarzą teatru jedynie z nudnymi wyjściami ze szkoły.
Jednocześnie obok dobrej zabawy, chcemy zaoferować naszym widzom (zarówno młodszym jak i starszym) wartościowe, pozytywne treści i elementy profilaktyczne. Spektakl został napisany w dwóch wariantach wiekowych.

Przedstawienie w 2 wersjach:

Przedszkola – i Szkoły podstawowe klasy I-III
Szkoły podstawowe, klasy IV-VI

O ile przekazywane treści są zbliżone, tak różnią się sposobem ich przestawienia, dostosowanym do wieku. W wersji dla młodzieży niektóre aspekty są pogłębione.
Oprócz elementów profilaktyki uzależnień, poruszamy inne ważne dla młodzieży kwestie:

  • Brak samoakceptacji, podążanie za modą i trendami.
  • Bezrefleksyjne naśladowanie idoli z telewizji i Internetu.
  • Odpowiednie zachowanie, względem osób starszych, w tym rodziny.
  • Niebezpieczeństwo związane z nadmiernym hałasem.
  • Negatywny wpływ napojów energetyzujących na kondycję młodego organizmu.

W czasie spektaklu nasz bohater, dzięki wydarzeniom fabularnym i przy pomocy widzów, poznaje wartość przyjaźni. Pojmuje, że jest znacznie cenniejsza od sławy. A właściwe zachowanie względem rodziców jest ważniejsze niż bycie popularnym.

Zapraszamy!

Więcej materiałów (zdjęcia i relacje z przedstawień) znajdą Państwo na naszym profilu Facebook. Zapraszamy również do umawiania spektakli telefonicznie pod nr. 605-260-103

Opracowanie:

Scenariusz: Remigiusz Pilarczyk
Reżyseria: Remigiusz Pilarczyk
Muzyka: Kamil Gędziarski
Scenografia: Polina Lepakhina
Autor plakatu: Marta Edmunds – Pilarczyk