Facebook

Zaczarowany komputer

Takiej bajki przygodowej jeszcze nie było…

„Zaczarowany komputer” to nowa propozycja Teatru Króla – Profilaktyka Uzależnień i Edukacja dla Państwa i Dzieci. Zadaniem bajki profilaktycznej jest przeciwdziałanie uzależnieniom i zniechęcenie do sięgania po papierosy, alkohol, tabletki. Problem uzależnień przedstawiony jest w postaci zagadek, na które z pomocą Widowni odpowiada chciwa Wiedźma Strojnisia. Dzieci chętnie biorą udział w kreatywnych spektaklach chcąc wykazać się wiedzą, którą w trakcie odgadywania zagadek uzupełniają postacie z bajki.

Bajka „Zaczarowany komputer” to przygoda Dziecka grającego na komputerze i zapominającego o całym świecie. Komputer ukazujemy jako przedmiot ożywiony, z którego Dzieci powinny nauczyć się mądrze korzystać – nie tylko grając w gry, ale ucząc się od niego.

Przygody Wiedźmy wędrującej w celu znalezienia jak największej ilości grzybów uświadamiają Dzieciom, iż czas stracony na granie w gry nie uczące niczego, poza: agresją oszukiwaniem, kradzieżą, omijaniem problemów, można wykorzystać zupełnie inaczej. Wiedźma po wydostaniu się z gry pełnej niebezpieczeństw dochodzi do wniosku, że można żyć z komputerem w zgodzie i można się od niego dużo nauczyć.

Komputer tłumaczy dlaczego Dzieci nie powinny dotykać:

  • papierosów
  • alkoholu
  • tabletek

Wyjaśnia dlaczego te substancje mogą doprowadzić do chorób, a nawet śmierci.

Opis bajki:

Pewnego dnia Dziecko grające na komputerze w grę, przenosi się do chaty Wiedźmy Strojnisi za sprawą czaru, który rzuca Wiedźma. Wiedźma bardzo chętnie upiekłaby Dziecko w piecu, ale dowiedziawszy się o istnieniu komputerowego świata chce mieć taki świat na własność i przy pomocy Dziecka udaje jej się osiągnąć cel.

Zamienia Dziecko w komputer – z chciwości, przez którą popada w tarapaty.

Przygody Wiedźmy, Dziecka i Lustra w scenerii baśniowego wnętrza chaty wprowadzą Widza do gry, w której Dziecko wraz z Widzem będzie musiało nauczyć się odróżniać szkodliwe substancje takie jak: alkohol, papieros, tabletka, od tego co dla Dziecka jest zdrowe i potrzebne dla rozwoju. Wiedźma chcąc wygrać stara się oszukać widownię i komputer na różne sposoby. Dochodzi jednak do wniosku, że w niczym jej to nie pomaga, ponieważ popada w większe kłopoty. Jeśli nie znajdzie grzybów w odpowiednim czasie i nie odpowie poprawnie na zagadki nie dostanie nagrody i zniknie na zawsze.

Bajka pouczająca, okraszona piękną dekoracją, kostiumami, muzyką, oświetleniem.

Aktorzy zawodowi, nagłośnienie, oświetlenie, mikroporyty, mikrofony zawodowe.

Bajka dla każdego od małego do dużego.


„My tam byliśmy, ciasteczka z herbatką dostaliśmy

Dużo się dowiedzieliśmy i jeszcze więcej nauczyliśmy.
Bajki oglądamy, ale te od Mamy, bo są mądre i bezpieczne
A co ważne też skuteczne”
Ocena bajki napisana przez Nikodema i Dominika, nadesłana przez ich Mamę Monikę

Możliwość zamówienia spektaklu w wersji dla dzieci oraz w wersji dla młodzieży.

Więcej materiałów (zdjęcia i relacje z przedstawień) znajdą Państwo na naszym profilu Facebook. Zapraszamy również do umawiania spektakli telefonicznie pod nr. 605-260-103

Opracowanie:

Plakat: Agata Krzyżanowska Ilustrator
Scenariusz : Monika Mikołajczyk
Reżyseria: Remigiusz Pilarczyk,Piotr Maszorek, Agnieszka Kowalczyk
Muzyka: Michał Makulski
Dekoracje: Jadwiga Krzyżanowska

Postaci, występujące w spektaklu:

Wiedźma Strojnisia
Komputer
Kalaruszek
Wiedźma Brudasek

Opinie organizatorów