Facebook

Złodziej Empatii

Tomek wiedzie szczęśliwe życie. Ma bogatego i szanowanego ojca, przyjaciół, dobre oceny i wszystko czego zapragnie. Jego życie jest pasmem sukcesów,a przynajmniej wszystkim się tak wydaje.

Wszystko się zmienia w dniu jego urodzin, kiedy to do klasy dołącza nowa uczennica. Widzowie wraz z nią będą stopniowo odkrywać kolejne tajemnice z życia Tomka i jego otoczenia.

Spektakl przedstawia różne oblicza przemocy. To nie tylko bicie czy kopanie. Przemoc psychiczna może prowadzić do równie tragicznych skutków. Każda akcja prowadzi do reakcji.

Następstwem napiętej sytuacji w domu głównego bohatera, jest jego zachowanie wobec rówieśników. Nie radzi sobie że stresem i presją, w efekcie krzywdzi osoby w swoim otoczeniu. Jednak czy tak musi być? Czy jest ktoś, kto będzie w stanie udzielić mu pomocy? Jego zachowanie jest podświadomym wołaniem o pomoc. On sam jest jednocześnie
katem i ofiarą.

Głównym założeniem jest budowanie świadomości młodzieży.

Rozwijanie ich wrażliwości i empatii wobec innych. Pokazanie, że bardzo łatwo, zupełnie nieświadomie skrzywdzić innych. Odreagowywanie swoich problemów na innych może prowadzić do tragicznych konsekwencji. W czasie spektaklu, zapraszamy młodzież do otwartej rozmowy na temat właściwych postaw i zachowań.

Aktorzy wchodząc w interakcje z widzami, sprawiają, że młodzież nie ma poczucia bycia na nudnym wykładzie i znacznie chętniej dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

O ile w życiu nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu i zmienić naszych wyborów, tak w teatrze wszystko jest możliwe.

Widzowie wpłyną na wybory głównego bohatera i będą mogli doprowadzić do pozytywnego zakończenia historii.

Dzięki części interaktywnej, każdy spektakl jest inny.

Więcej materiałów (zdjęcia i relacje z przedstawień) znajdą Państwo na naszym profilu Facebook. Zapraszamy również do umawiania spektakli telefonicznie pod nr. 605-260-103

Opracowanie:

Scenariusz: Remigiusz Pilarczyk
Reżyseria: Konstancja Cech, Przemysław Sowa,
Remigiusz Pilarczyk
Realizacja światła i dźwięku: Adrian Stępień
Muzyka: Michał Makulski
Kostiumy: Marta Edmunds – Pilarczyk
Scenografia, Rekwizyty: Jadwiga Krzyżanowska
Choreografia: Konstancja Cech
Obsada:
Angelika Stępień
Remigiusz Pilarczyk
Kamil Bończyk
Przemysław Sowa